Atatürk Ortaokulu'nun 8 yıldır bileği bükülemiyor - Anadolu Dost İnternet GazetesiAnadolu Dost İnternet Gazetesi

23 Temmuz 2024 - 08:29

Atatürk Ortaokulu’nun 8 yıldır bileği bükülemiyor

Atatürk Ortaokulu’nun 8 yıldır bileği bükülemiyor
Son Güncelleme :

04 Nisan 2022 - 10:57

658 views

Atatürk Ortaokulu’nun 8 yıldır bileği bükülemiyor

Şampiyonlukları yıllardır kimseye kaptırmayan Atatürk Ortaokulu yine şampiyon oldu. Amasya’nın Taşova ilçesindeki Atatürk Ortaokulu, okul sporları puanlı atletizmde yıllardır sürdürdüğü şampiyonluğu kimseye kaptırmıyor. Geçtiğimiz 7 yıl boyunca birincilik kazanan ve bu yıl seriye devam ederek 8’nci şampiyonluklarını kazanan Atatürk Ortaokulu öğrencileri şampiyonluklarını okul arkadaşlarıyla kutladı.

Yapılan müsabakalar sonucunda yıldız erkekler ve küçük erkekler il 1.’si, küçük kızlar il 2.’si olarak ilçeye iki birincilikle dönerek kırılması güç bir rekora imza attı. Bu rekorlar sayesinde 8 yıl üst üste il şampiyonu olan tek okul oldu. Öğrencilerden Onur Alp Bağcı, “Takımca birinci olduk. Okan Hocamız yedi senedir bu takımı yetiştiriyor ve birinci oldu. Bende sekizinci senesine katkıda bulundum. Bu yüzden Okan Hocamıza bizi çalıştırdığı için teşekkür ederim” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Okan Aydın da başarılı bir süreç geçirdiklerini ifade ederek, “2013-2014 Eğitim öğretim yılında başlamış olduğumuz atletizm çalışmalarımız aralıksız 2020-2021 yılına kadar devam etti. Bu süreç içerisinde yedi yıl üst üstte il birinciliği kazandı öğrencilerim. Bu sene ile beraber sekiz sene üst üstte il birincisi oldular. Zirveyi ellerinde tutuyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Bu müsabakalara hazırlanırken bizlere destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.